PASTA BÖREK TARİFLERİ ve KARANTİNA GÜNLERİ

PASTA BÖREK TARİFLERİ  🙂

 

 

Can sıkıntısı ne yaparsınız. Akşama kadar değil 7/24 evde yaşarsan ve meşgalen azsa hayat bir kahır çile yumağıdır oysa ne güzeldi her şey. Birden kara bulutlar sardı etrafı sonra evlerde barınaklarda karanlıkta bıraktılar bizi.

Korkuttukları kadar korkarlar mı onu da bilmeyiz. Çok rahat dururlar. Sadece korku enjekte ederler içimize. Sevdiklerimizle sınarlar. Açlıktan bahsederler. Yalnızlaştırmaktan bahsederler.

Neyse çok konuştuk  🙂

Pastamıza, böreğimize geçelim. Her şeye inat sıkılmayalım.

Biz tutsak değiliz ama eldeki güncel koşul bu. O zaman tutsak ama bir o kadar tutsaklardan daha özgür bir halimiz varsa şarkı söyleyelim. Pasta börek tarifinden en ekonomik olanı yapalım. Evimize mis gibi koku yayılsın. Yandaki komşuya ikram etsek salgından virüsten dolayı almaz elbet. Ama biz kavga etmeyelim evimizde. Düzenimizi bozsalar da biz düzenimizi elimizde daha fazla tutmaya çalışalım ve elimizde sadece ve sadece birlikte şuan “tutsaklaştığımız” kişiler var. Başkası yalan. Sevdiklerimizi daha bir sevelim. Sosyal mesafe değil fiziki mesafeyi esas alalım.

Pasta börek yapalım. Aman ha evdeki kileri bitirmeyelim. Az az kullanalım.Abartmaya gerek yok ve unutmadan hemen yanımızda olan kim varsa ona özel olduğunu hissettirecek şekilde bir kere daha  sımsıkı sarılalım  🙂

Sağlıklı günlerde buluşmak dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir